Western Union

Western Union ile uzaklar yakın oluyor

Dünyanın dört bir yanında, 200’den fazla ülkede, yüz binlerce noktasıyla hizmet veren Western Union ile para transferi yapmak banka içi havale yapmak kadar kolay. Western Union iş birliğiyle para transferlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Western Union Nedir?

Western Union, 1871 yılından bu yana faaliyette bulunan ve dünya çapında 200’den fazla ülkede 550.000’i aşkın noktasıyla hizmet veren, alanında dünya lideri olan uluslararası bir firmadır.

Dünyanın her yerindeki acentelerine sadece birkaç dakika içinde para transfer edebileceğiniz hızlı, güvenli ve yaygın bir para transfer sistemidir. Bu sistemi kullanmak için banka hesabı açtırmanıza gerek yoktur.

www.westernunion.com

İşlem Yapılan Para Türleri

Western Union’daki para transferi işlemlerinizde; TL, USD veya EUR para birimlerini kullanabilirsiniz.

Western Union ile Para Alma İşlemi

Dilediğiniz zaman MTCN (Para Transferi Kontrol Numarası) numarası ve kimlik belgenizle para çekme işleminizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Western Union ile Para Gönderme İşlemi

Dilediğiniz zaman kimlik belgenizle birlikte para gönderme işlemini hızlıca* gerçekleştirebilirsiniz. İşlem sonunda size iletilecek MTCN (Para Transferi Kontrol Numarası) numarasını alıcıya bildirmeniz gerekmektedir.

* İşlem süresi ülkeden ülkeye değişmekte ve ülkeler arası saat farklılıkları olabilmektedir.

Western Union İşlemleri İçin Geçerli Kimlik Belgeleri

T.C. vatandaşı olan kişiler için

  • Nüfus cüzdanı,
  • Sürücü belgesi,
  • Pasaport.

T.C. vatandaşı olmayan kişiler için:

  • Pasaport,
  • İkamet tezkeresi,
  • Mültecilere mahsus seyahat belgesi.

Western Union İşlemlerini Gerçekleştiren İşlem Saatleri

Hafta içi her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında  Cumartesi günü 09:00 – 15:00 saatleri arasında işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.