Laos Vizesi

Laos Vizesi

Sayın Ziyaretçimiz,
Laos vize prosedürlerini yakından takip eden vize ekibimiz ile hazırladığımız sayfamıza göz atabilir ve Laos vize süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Laos Vize İstiyor Mu?

Bir Güneydoğu Asya ülkesi olan Laos, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Pasaport ayrımı yapılmaksızın tüm vatandaşlarımız Laos vizesine tabidir. Laos seyahatiniz için gerekli olan Laos vizesi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen iletişime geçiniz.

Laos Vizesi Türkiye’den Alınır Mı?

Laos vize başvuruları Türkiye sınırları içerisinde yapılamamaktadır. Bunun nedeni ise Laos ülkesinin ülkemizde herhangi bir dış temsilciliğinin bulunmamasıdır. Laos vize başvurusu için sayfamızın devamına göz atabilir ve Laos Konsoloslukları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Laos Vizesi Nereden Alınır?

Laos seyahatiniz için Laos’un komşu ülkeleri olan TaylandKamboçya ve Vietnam’da vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu konsoloslukların vize işlem süreleri ve talep ettikleri vize evrakları birbirinden farklı olabilmektedir.
Vize başvurusunda bulunabileceğiniz Laos Konsoloslukları:

  • Bangkok Laos Büyükelçiliği (Tayland)
  • Khon Kaen Laos Konsolosluğu (Tayland)
  • Hanoi Laos Büyükelçiliği ( Vietnam)
  • Phnom Penh Laos Konsolosluğu (Kamboçya)

Laos, Sınır Kapısında Vize Veriyor Mu?

Laos ülkesinin sınır kapısında vize verme uygulaması yoktur. Laos seyahatiniz için gerekli olan vizeyi seyahatinizden önce almanız gerekmektedir. Laos vizesi için yukarıda yer alan konsolosluklara vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Laos Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Laos vize başvurusunda bulunabilmek için aşağıda yer alan evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamalısınız. Unutmayınız ki vize başvurusu sırasında vize yetkilileri sizlerden ek evrak talebinde bulunabilir. Böyle bir durumda istenen evrakı zamanında ibraz etmeye özen göstermelisiniz.
Laos vize başvuru evrakları:

  • Laos vize başvuru formu
  • Otel rezervasyon bilgileri
  • Gidiş-dönüş uçak bilet bilgileri
  • 1 adet fotoğraf
  • Kredi kartı fotokopisi

Laos Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Laos vize başvurunuz onaylandığında 30 günlük konaklamalı Laos vizenizi alabilirsiniz. Laos vizesi tek girişli olarak verilmektedir. Geçerlilik süresi ise değişebilmektedir. Çok girişli ve uzun süreli Laos vizesi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzun süreli Laos vizesi için gerekli olan vize başvuru evrakları ve vize başvuru bedeli değişiklik göstermektedir.

Laos Vizesi Kaç Gün İçerisinde Onaylanır?

Laos vize başvurularının değerlendirilmesi süresi tamamen başvuru yaptığınız konsolosluğa bağlıdır. Tayland, Kamboçya ve Vietnam’da yer alan Laos Konsolosluklarının vize değerlendirme ve onay verme süresi birbirinden farklıdır. Ancak genel olarak vizenizi 5 iş günü içerisinde alabilmektesiniz.