Ekvator Ginesi Vizesi

Ekvator Ginesi Vizesi

Ekvator Ginesi Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Ekvator Ginesi Vize Şartları

Ekvator Ginesi’ne yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vize izin süresi ilk başvuruda 30 gün ile sınırlıdır. İkinci başvurularda 60 gündür. ABD pasaportu olanlara 90 günlük vizesiz giriş hakkı bulunmaktadır. Daha uzun vizeler ticari ya da oturum izni vizesi şeklinde olan başvurular olarak kabul edilmektedir. Ekvator Ginesi’nin Türkiye’de resmi bir Büyükelçiliği veya bir Fahri Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Yolcuların, ülkeye girişte sarıhumma aşısını yaptırdıklarını gösteren uluslararası aşı sertifikasını ibraz etmeleri mecburidir. Bu aşı on gün içinde etkili hale geldiğinden bu ülkeye seyahat edecek vatandaşların aşılarını zamanında yaptırmaları önem arz etmektedir. ilaveten, Hepatit A, Hepatit B, Polio, Tetanos, Difteri, Menenjit, Kolera, Tifo gibi hastalıklara karşı da gerekli aşıların yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Seyahat sağlığı ve uygulanması gereken aşılar konusunda Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasından da ulaşılabilir. Ekvator Ginesi’ne gitmeden önce bu konu ile ilgili olarak da şirketimizi arayabilirsiniz.

Ekvator Ginesi ticari, turistik, öğrenim ve çalışma ya da oturum gibi durumlardan dolayı da vize istediği için bir takım belgeler istemektedir. Vize belgeleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli olmalıdır, ticari vize için en az 9 ay)
 2. 3 adet biyometrik fotoğraf
 3. Ekvator Ginesi vize başvuru formu (3 adet ve her birinin İspanyolca, Fransızca ve Portekizce tam doldurulmuş olması lazım)
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve konfirmeleri
 6. Bankada yeterli miktarda para
 7. Davetiye mektubu (iş ve aile nedeniyle gidecekler için, İspanyolca, Fransızca ve Portekizce)
 8. Ekvator Ginesi vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Şirket bilgileri (şirket çalışanları için, ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 10. Sarıhumma, Hepatit A ve B ile diğer salgın hastalıklar için aşı ve gerekli belgeler.
 11. HIV (AIDS) testi raporu
 12. Savcılıktan verilmiş Sabıka Temiz Kaydı (üç kopya olacak ve İspanyolca, Fransızca ve Portekizce dillerinin üçüne de çevrilmiş olacak)
 13. Ekvator Ginesi’nde kalacağı yerin adres bilgileri
 14. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Ekvator Ginesi vizesi için Konsolosluk ek görüşme için görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır. Ekvator Ginesi vizeleri başvuru yapacağınız ülke konsolosluğuna göre farklı işlem süreleri verebilir. Ancak genel vize işlem süreleri 4 ile 7 iş günü arasıdır. Transit vize uygulaması ile vize alabilirsiniz. Express vizede işlem süresi 2 iş günüdür ancak burada yine başvuru yaptığınız ülke konsolosluğuna bağlı olarak bu süre artabilir.

Ekvator Ginesi vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Ekvator Ginesi vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Ekvator Ginesi vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Ekvator Ginesi yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Ekvator Ginesi Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Ekvator Ginesi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ekvator Ginesi Konsolosluğuna yaptığınız Ekvator Ginesi vizesi başvurusu sonucu Ekvator Ginesi seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 4 – 7 iş günü içerisinde Ekvator Ginesi vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Express Ekvator Ginesi vizesi normal ücretlerin üzerinde bir fiyatla verilebilir. Bu durumda vize süresi 2 iş günüdür. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Ekvator Ginesi vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için şirketimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir.

Ekvator Ginesi Vizesi Başvuru Formu

Ekvator Ginesi vizesi başvuru formu İngilizce, Portekizce, Fransızca ve İspanyolca seçeneğiyle mevcuttur.

Ekvator Ginesi vize başvuru formu Ekvator Ginesi tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Ekvator Ginesi vizesi alınmasında gereklidir. Ekvator Ginesi vizesi başvuru formu Ekvator Ginesi Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Ekvator Ginesi vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Ekvator Ginesi vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Ekvator Ginesi vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Ekvator Ginesi vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Ekvator Ginesi seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Ekvator Ginesi vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz.