Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Burkina Faso Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Burkina Faso Vize Uygulaması

Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları, 180 gün içinde 90 günü aşmayan ziyaretleri için Burkina Faso vizesinden muafken, Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umumi (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde vize almaları gerekir.

Burkina Faso Kapıda Vize

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği tarafından hazırlanan vize ile yolculuk yapılabileceği gibi, ülkeye girişte havaalanından da alınabilir. Fakat bir çok havayolu firması, pasaportunda geçerli Burkina Faso vizesi olmayan yolcuları uçuğa kabul etmemekte ve zorluk çıkarmakta.

Bu tarz sorunlar ile karşılaşmamak için vizenizi kurumumuz üzerinden seyahatinizin öncesinden almanızı öneriyoruz.

Burkina Faso Vize Türleri

Seyahat amacınıza, konaklama sürenize ve ziyaret sıklığınıza göre başvurulması gereken Burkina Faso Vizesi değişmektedir.Başvuru yapılabilecek Burkina Vize çeşitleri şunlardır:

  • Ticari, 3 Aylık, Tek Girişli, Burkina Faso Vizesi
  • Turistik, 3 Aylık, Tek Girişli, Burkina Faso Vizesi
  • Ticari, 3 Aylık, Çok Girişli Burkina Faso Vizesi
  • Ticari, 6 Aylık, Çok Girişli Burkina Faso Vizesi
  • Ticari, 12 Aylık, Çok Girişli Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Burkina Faso Konsolosluğuna yaptığınız Burkina Faso vizesi başvurusu sonucu Burkina Faso seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 3 ile 5 iş günü içerisinde Burkina Faso vizeniz sonuçlanır.

Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Burkina Faso vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için şirketimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak şirketimiz aracılığıyla Burkina Faso vizesine başvuru yapmışsanız Burkina Faso vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Burkina Faso Hakkında Genel Bilgiler

Uzun yıllar Fransa’nın sömürgesi olan ve 1960 yılında bağımsızlığına kavuşan Burkina Faso’nun ilk adı, Fransızca Haute-Votka olarak anılması sebebiyle Yukarı Volta idi. 1983 yılında Thomas SANKARA liderliğinde gerçekleşen devrimin ardından ülke, bugünkü adı olan Burkina Faso adını aldı.

Burkina Faso Nerededir?

Afrika Kıtasının batısında bulunan Burkina Faso, denize kıyısı olmayan bir kara ülkesi konumundadır.Komşuları ise Benin, Fildişi Sahilleri, Mali, Nijer, Togo ve Gana ülkeleridir.

Burkina Faso’nun Başkenti

Ouagadougou şehri Burkina Faso’nun Başkentidir. Aynı zamanda ülkenin en büyük şehri de olan Ouagadougou 2.2 milyon nüfusa sahip olmakla birlikte, kültürel ve finansal merkez konumundadır.

Burkina Faso Para Birimi

Burkina Faso resmi para birimi olarak CFA Frangı BCEAO kullanır. CFA Frangı BCEAO, Burkina Faso resmi para birimidir. Kısaltması XOF olarak yazılan CFA Frangı BCEAO’nun alt para birimi ise Centime’dir.