Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Vizesi

BAE Vizesi Nasıl Alınır?

T.C.Umuma mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin en az 6 ay geçerliliği olan pasaportları ile birlikte BAE vizesi başvurusu yapması için almak istedikleri vizenin türüne göre hareket etmeleri gerekmektedir.  Bu vize türleri turistik,  ticari, ziyaret ve transit vize olmak üzere uzun süreli ve kısa süreli olarak kendi aralarında ayrılmaktadır. BAE vizesi başvuruları online olarak BAE Göçmen İdaresi internet sitesinden yapılmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından istenen evraklar almak istediğiniz vize türüne değişiklik gösterir.

Vize başvurusu yapmadan önce almak istenen vize türünün belirlenmesi gerekir. BAE vizesi türü belirlendikten sonra gerekli evrakları temin edip tarayıcı ile taratıp online başvuru formunu da doldurup online vize başvuru sistemine kayıt ettirmek gereklidir. Kayıt sonrası başvuru süreci başlar ve başvuru sonucu online sistem aracılığıyla e-mail adresinize gönderilir.

30 Gün içinde Tek Girişli Kısa Dönem: Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında tek sefer ülkeye girişi ve en fazla 30 gün ülkede kalış için kullanılır. Kısa süreli tek girişli vize ile yolculuklar En fazla 30 gün Birleşik Arap Emirlikleri’nde kalabilirler.

30 Gün içinde Çok Girişli Kısa Dönem: Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında 2 ay içinde 30 gün çok girişli olarak kullanılır.

90 Gün içinde Tek Girişli Uzun Dönem: Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında tek sefer ülkeye giriş en fazla 90 gün ülkede kalmak için kullanılır. Bu vize tipini kullanan yolcuların 1 ay bekleme süreci mevcuttur.

90 Gün içinde Çok Girişli Uzun Dönem: Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında 90 gün içinde çoklu giriş için kullanılır.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Vizesi Nedir?

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu vize alımında yetkili makamdır. BAE vizesi elektronik ortamda alınan bir ülke vizesidir. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vize başvurularında başvuru yapılırken şirketimizin vizenin verilmesi konusunda bir karar yetkisi yoktur. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vizesi online yani bir e-vize türüdür. Vize işlemleri göçmenlik bürosundan online olarak yapılmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vizesine Türkiye’de oturum izni olduğu halde başvuru yapamayacak ülkeler vardır. Bu ülkelerin vatandaşları Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yasaklı ülke statüsünde bulunmaktadır, Türkiye’den başvuru yapamazlar. Başvuru yapamayacak ülkeler; Suriye, Filistin, İsrail, Afganistan’dır. Bu ülkelerin dışında kalan Ortadoğu ülkeleri vatandaşları Türkiye’de oturumu olup Türkiye’de başvurularını gerçekleştirebilirler.

Avrupa Birliği vatandaşları BAE vizesi almadan ülkeye giriş yapabilirler. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vize türünüzü belirledikten sonra gerekli vize evraklarını hazırlamanız gerekmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu başvuru için hazırladığınız evraklara istinaden ek evraklar talep edebilir.

BAE vizesi işleminde kullanılacak pasaportun geçerliliği, seyahat dönüş tarihinden sonra 6 ay olmalıdır. 10 yıldan eski pasaportlarla yapılan başvurular konsolosluk tarafından işleme alınsa bile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sınırından geri çevrilme ihtimali bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu her yeni başvuru için aynı evrakların hazırlanmasını ister. Başvuru sahibi daha önceden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vizesi almış olsa bile tekrar vize alacağının garantisi yoktur.

 

Online BAE Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. BAE vizesi başvuru formu BAE tarafından hazırlanan, başvuru sahibi hakkında bilgi edinilmesini sağlayan resmi bir evraktır. BAE vizesi başvuru formunun doldurulması zorunludur.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu başvuru sahibi hakkında gerekli bilgileri bu form aracılığıyla elde eder. Konsolosluk vize başvuru formu ve evraklarda belirttiğiniz bilgileri dikkate alır, gerçeğe uymayan bilgilerle karşılaşması durumunda vize başvurunuzu reddedebilir. BAE vizesi alınmasının durumunda vize süresinin dolmasında ülkeyi terk edileceği, vize sahibi olmanın ülkeye girişi garanti etmediği, ülkeye girişin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) görevlilerinin sorumluluğunda olduğu kabul edilir.

BAE vizesi süresine ve seyahat amacına göre kategorilere ayrılır: Turistik vize, Ticari vize, Ziyaret vizesi, Transit vize.

BAE vizesi türüne karar verildikten sonra istenen evraklar renkli olarak taratılıp Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) online başvuru formu sisteme kayıt edildikten sonra başvuru işlemi tamamlanmış olur. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) online vizesi başvuru formunda vize türü seçimi yapılırken seyahat süresi, seyahat amacı, ülkede kalma süresi, ülkeye giriş çıkış sayısı bilgilerinin belirtilmesi gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Online Vize Başvuru için Gerekli Evraklar

  1. Renkli, Taranmış Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  2. Renkli, Taranmış Pasaport Fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgilerinizi içeren sayfa)
  3. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) İşlemler İçin Yatırılan Banka Dekontu
  4. Renkli, Taranmış T.C. Oturum Belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)