Bhutan Vizesi

Bhutan Vizesi

Bhutan vizesi için tecrübeli ve güvenilir ekibiyle evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz şirketimizi arayabilir veya ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Bhutan Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Bhutan Vize Şartları

Bhutan’a yolculuk edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabi durumdadır. Bhutan’a gidecek Türkiye vatandaşları sınırda da vize alabilir. Fakat bunun için önceden Bhutan Dışişleri Bakanlığı’nın onayını almak mecburiyeti vardır. Ancak dilerseniz bizler sizler adına Bhutan vize danışmanlığı yapabiliriz.

Bhutan vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Bhutan vizesi başvuru formu
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve aracı seyahat kurumundan mektup
 6. Çalışan ya da şirket sahibi kimseler için şirket bilgileri (ticari gazete, sicil, imza sirküleri ve izin mektubu)
 7. Bhutan vizesi ücreti ödenti dekontu
 8. Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 9. Uluslararası sağlık sigortası
 10. Gerekli aşılar (Hepatit A, B, tifo vs)
 11. Bankada yeterli miktarda para bulunması (200-250 dolar günlük ortalama)
 12. Aracı tur şirketi belgeleri
 13. Eğer gönüllü yardım ile gidilecekse söz konusu organizasyonun davet mektubu

Bhutan’a yapacağınız resmi ziyaretlerinizde Bhutan Dışişleri Bakanlığı size vize verilmesi için sınır makamlarına gerekli talimatı gönderir ve bu şekilde ziyaretiniz gerçekleşir.

Ticaret amaçlı gezileriniz için sınırda vize almak istiyorsanız Bhutan’da bulunan ticari muhatapları, gerekli belgelerle beraber, Bhutan Ticaret Odası aracılığı ile ilgili makamlara başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunun uygun görülmesi durumunda sınırda vize ita edilebilirsiniz. Ancak genel olarak ticari belgeler biraz daha farklılık gösterebilir. Yapacağınız işe göre bu durum farklı belgeler gerektirebilir.

Özel amaçlı gezileriniz için; mesela akraba ziyareti vb. özel amaçlı ziyaretlerde sınırda vize işlemlerine ilişkin kural ticari amaçlı ziyaretler için öngörülenle benzerdir. Tek farkı, sınırda vize alacak birey adına yapılacak başvurunun Bhutan Dışişleri Bakanlığına yapılmasıdır. Ya da dilerseniz bizi arayabilir ve doğrudan bu sıkıntılarla uğraşmadan bizler aracılıyla vize başvurusu yapabilirsiniz. Bir diğer Bhutan ziyaret şekli olan turizm amaçlı gezileriniz için vize başvurularınızı turizm veya seyahat şirketi vasıtasıyla yapabilirsiniz. Bizler yılların verdiği deneyim ve başarı ile sizler adına Bhutan vize başvurusunda bulunmaktan memnuniyet duyarız.

Bhutan ticari vizesi için aklınıza takılan başka bir soru olursa bizi aramaktan çekinmeyin. Yine de Bhutan vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Bhutan vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Bhutan vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Bhutan yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Bhutan Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Bhutan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bhutan ziyareti için yaptığınız Bhutan vizesi başvurusu sonucu Bhutan seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 4 iş günü içerisinde Bhutan vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Bhutan vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için şirketimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak şirketimiz aracılığıyla Bhutan vizesine başvuru yapmışsanız Bhutan vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Bhutan Vizesi Başvuru Formu

Bhutan vizesi başvuru formu İngilizce olarak verilmektedir. Ancak dilerseniz sizler adına bizler doldurabiliriz.

Bhutan vize başvuru formu Bhutan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Bhutan vizesi alınmasında gereklidir. Bhutan vizesi başvuru formu Bhutan Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Bhutan Konsolosluğunda Bhutan vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Bhutan vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Bhutan vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Bhutan vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Bhutan seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Bhutan vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Bhutan vizesi başvuru formuna dilerseniz şirketimizden ulaşabilirsiniz. Bhutan vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz şirketimize şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Bhutan vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.