Bahreyn Vizesi

Bahreyn Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Bahreyn vizesi için tecrübeli ve güvenilir ekibiyle evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Bahreyn Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Bahreyn Vize Şartları

Bahreyn Krallığı’na yolculuk edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabi durumdadır. Türk vatandaşlarının Bahreyn’e yolculuklarında tabi oldukları vizeler ile Bahreyn vatandaşlarının Türkiye’ye yolculuklarında tabi oldukları giriş vizeleri karşılıklı olarak sınır kapılarında ita edilmektedir. Ancak buralarda bazen belge eksikliklerinden dolayı sorunlar olabilmektedir.

İki ülke resmi pasaport hamilleri 90 güne kadar yolculuklarında karşılıklı vizeden muaftırlar.

Bahreyn umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarına Bahreyn’e yapacakları turistik yolculuklarında vizelerini sınır kapılarında 15 gün ikamet süreli (gerektiğinde 15 gün uzatılabilmekte) olarak vermekle birlikte umuma mahsus pasaport sahibi Bahreyn vatandaşları da Türkiye’ye yapacakları turistik yolculuklarında 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarından alabilmektedir.

Bahreyn vizesi için gerekli belgeler ise aşağıdaki gibidir:

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Bahreyn vizesi başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
 • Pasaport fotokopisi
 • Çalışan kimseler için şirket bilgileri (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Bahreyn vizesi ücreti ödenti dekontu
 • Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli para miktarı)
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 • Uluslararası sağlık sigortası

Bahreyn vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Bahreyn vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Bahreyn vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Bahreyn vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadromuzla gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağız.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin pasaportunuzun süresi beş yıl ama Bahreyn vize izniniz üç hafta ise Bahreyn’de maksimum üç hafta kalabileceksiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmak mecburiyetindedir. Bu sebeple pasaport sürenizin uzun olması önem arz etmektedir.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Bahreyn yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Bahreyn Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn Konsolosluğuna yaptığınız Bahreyn vizesi başvurusu sonucu Bahreyn seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 7 ile 10 iş günü içerisinde Bahreyn vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Bahreyn vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için şirketimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak şirketimiz aracılığıyla Bahreyn vizesine başvuru yapmışsanız Bahreyn vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Bahreyn Vizesi Başvuru Formu

Bahreyn vizesi başvuru formu Arapça – Türkçe ya da İngilizce seçenekleriyle mevcuttur.

Bahreyn vize başvuru formu Bahreyn Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Bahreyn vizesi alınmasında gereklidir. Bahreyn vizesi başvuru formu Bahreyn Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Bahreyn Konsolosluğunda Bahreyn vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Bahreyn vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Bahreyn vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Bahreyn vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Bahreyn seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Bahreyn vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Bahreyn vizesi başvuru formuna dilerseniz şirketimizden ulaşabilirsiniz. Bahreyn vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz şirketimize şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Bahreyn vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.