Angola Vizesi

Angola Vizesi

Angola Vize Başvurunuzu Yapın!

Angola Vizesi için işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz vizenizi almanızda eksiksiz evrak toplama, başvuru formu doldurma, dilekçe hazırlama ve randevu alma aşamalarında profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir.

Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz.

Umuma mahsus bordo pasaport, yeşil pasaport,  diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi Türkiye vatandaşları Angola seyahatleri için vize almaları zorunludur.  Angola’nın sınırda vize uygulaması bulunmadığından Angola vizeleri Türkiye’den alınarak seyahat edilmelidir. Angola vize işlemlerinde kullanacak pasaportun geçerlilik süresi en az 6 ay olmalı ve seyahatlerinin bitim tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Ayrıca vize başvurusu esnasında vize onayı için pasaportta 2 boş sayfanın olması zorunludur. Angola vize başvuruları 5 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlandığı için Angola’ya seyahat etmek isteyen şahıslar, seyahat etmeyi planladıkları tarihten en az 15 gün öncesinden başvuru yapmalıdırlar.

Angola Hakkında

Angola, Afrika kıtasının güneybatı bölümünde yer alan bir ülkedir. Güneyde Namibya, kuzeydoğuda Demokratik Kongo Cumhuriyeti, doğuda Zambiya ile komşu olan ülkenin batısında Atlas Okyanusu yer almaktadır. ‘Afrika’nın saklı mücevheri’ olarak anılan petrol üretimi ve ihracatında Afrika’daki en büyük ikinci ülke konumundadır. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken ülke turizm sektöründe de gelişerek ekonomisini çeşitlendirmeyi amaçlıyor.

Yaklaşık 22 milyon nüfusa sahiplik yapan Angola, 1975 yılında Portekiz’den bağımsızlığını kazanarak kuruldu. Başkenti Luanda olan Angola’da resmi dil Portekizce iken Para Birimi olarak Kwanza kullanılır. Angola’yı ziyaretiniz sırasında Amerikan Doları kullanmanız mümkün. Ülke genelinde kredi kartı kullanımı yok denecek kadar azdır. Havaalanı veya bankalarda ülke para birimini satın alabilirsiniz.

Angola Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu nedenle Angola’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşları vize başvurusu yapmalıdır. Angola Cumhuriyeti’nin pasaport ayrımı olmadığından Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesi vize alması gerekmektedir. Ayrıca Angola’nın sınırda vize uygulaması bulunmadığından Angola vizeleri Türkiye’den alınarak seyahat edilmelidir.

Angola Vizesi Nasıl Alınır?

Angola vize işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara’daki Angola Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Angola vize başvurusu büyükelçiliğe şahsi olarak ya da büyükelçiliğin yetkilendirdiği kurumlar aracılığıyla yapılabilmektedir.

Vize uzmanlarımız, evraklarınızın kontrolünü yapıp eğer varsa eksik evraklarla ilgili sizi bilgilendireceklerdir.  Şirketimiz vize uzmanları evraklarınızı tamamladıktan sonra başvurunuzu sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan gerçekleştirmektedirler. Vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuz Angola Büyükelçiliği’nden teslim alınıp tarafınıza ulaştırılacaktır.

Angola Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Angola Konsolosluğuna yaptığınız Angola vizesi başvurusu sonucu Angola seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 5-15 iş günü içerisinde Angola vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılan başvurularda da başvuru değerlendirme süresi uzayabilmektedir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucu alınmaktadır.