Adria Airways

Adria Airways

Adria Havayolları Slovenya’nın milli havayolu şirketidir. Şirketin merkezi ülkenin başkenti Ljubljana şehrindedir. 2004 yılının Aralık ayından bu yana Adria Airways havayolu şirketi dünyanın en büyük havayolu grubu olan Star  Alliance üyesidir. Taşıyıcı bir çok noktaya tarifeli uçuşlar düzenlemektedir. Bu uçuşların yanı sıra acente ve işletmeler için charter uçuşları gerçekleştirmektedir.
Şirket Avrupa ve Ortadoğu’ya seferleri de düzenlemektedir. Şirketin ticari işletme merkezi Ljubljana Jože Pučnik Havalimanı’nda yer almaktadır. Adria Havayolları 1961 yılında kurulmuş ve aynı yıl içinde uçuş seferleri düzenlemeye başlamıştır. Şirket aynı zamanda kargo hizmeti de sunmaktadır.

Bagaj

Kabin bagajı: Hangi rezervasyon sınıfında seyahat edildiğine bakılmaksızın, tüm yolcular kabine bir adet ve 8 kg bagaj alabilirler.
Kayıtlı bagaj: Busines class yolcuları iki adet maksimum 32 kg ağırlığında bagaj alabilirler. Ekonomi sınıfında ise izin verilen bagaj -1 adet ve max.23 kg ağırlında.

Rezervasyon sınıfları

Adria Havayolları yolcularına iki farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır – Economy ve Business. Business class yolcuları daha fazla konfor, bagaj hakkına sahiptir. Ücretsiz yolcu salonlarına erişim imkanı, seyahat sırasında ücretsiz yiyecek, içecek, aperatifler ve gazete sunulmaktadır. Aynı zamanda bu sınıfta seyahat eden yolcular özel kayıt gişesinden geçerler. Ekonomi sınıfında serbest bagaj hakkı daha az olmasına rağmen, yolculara seyahatin konforlu geçmesi için tüm imkanlar sağlanmıştır.

Online check-in

Adria Havayolları online check – in işlemini Ljubljana, Brüksel, Podgorica, Üsküp, Zürih, Viyana, Saraybosna, Frankfurt, Münih şehirlerine seyahat edecek yolcular kullanabilir. İlgili işlem planlanan uçuşa 24 saat önce başlamakta ve uçuşa 2 saat kalana kadar yapılabilmektedir.

Ljubljana Joze Pucnik Havalimanı

Ljubljana Joze Pucnik Havalimanı Ljubljana, Slovenya’nın uluslararası havaalanıdır. Havaalanı daha önceki adıyla Brnik Havaalanı olarak da bilinmektedir. Havaalanı Brnik köyü yakınında, Ljubljana’nın 24 km kuzeybatısında bulunmaktadır. Hava alanını da şu an için bir yolcu terminali T1 bulunmaktadır. 2013 yılında yeni Terminalin inşaatı başlamıştır.
Havaalanını kullanan diğer bazı havayolu şirketleri: Türk Hava Yolları, Wızz Air, easy Jet, Air France, Air Serbia, Finnair, Montenegro Airlines, LOT vs.

Yemekler

Yemek servisinde yemek seçme hakkınız olduğu gibi, ücretsiz alkolsüz içecekleri de ikram edilmektedir.

Ek hizmetler

Yolculuk sırasında film, video izleyebilir, müzik dinleyebilir ve kitap okuyabilirsiniz. Çocuklar ve hala büyüyemeyen büyükler için de oyun seçenekleri de mevcut.

Adria Airways Uçuş Parkurları

Almanya

Frankfurt Frankfurt Havaalanı
Münih Münih Havaalanı

Arnavutluk

Tiran Tiran Uluslararası Havaalanı Nënë Tereza

Avusturya

Viyana Viyana Uluslararası Havaalanı

Belçika

Brüksel Brüksel Havalimanı

Birleşik Krallık

Liverpool Liverpool John Lennon Havaalanı

Bosna Hersek

Saraybosna Saraybosna Uluslararası Havaalanı

Bulgaristan

Sofya Sofya Havaalanı

Çek Cumhuriyeti

Prag Václav Havel Havaalanı Prag

Danimarka

Kopenhag Kopenhag Havaalanı

Fransa

Paris Charles de Gaulle Havalimanı

Hollanda

Amsterdam Amsterdam Schiphol Havalimanı

İsviçre

Zürih Zürih Havaalanı

Karadağ

Podgorica Podgorica Havaalanı

Kosova

Priştine Priştine Uluslararası Havaalanı

Kuzey Makedonya

Üsküp Üsküp Uluslararası Havalimanı

Slovenya

Ljubljana Ljubljana Jože Pučnik Havalimanı

Türkiye

Antalya Antalya Uluslararası Havaalanı

Yunanistan

Kandiye Kandiye Uluslararası Havaalanı
Karpathos Karpathos Adası Ulusal Havaalanı
Kefalonya Kefalonia Uluslararası Havaalanı
Kos Kos Uluslararası Havaalanı
Rodos Rodos Uluslararası Havaalanı